Czego szukasz?

Filtrowanie

COVID-19: badania epidemiologiczne w USA testami EUROIMMUN

25 kwietnia, 2020
Katarzyna Buska-Mach

Instytut Badawczy Beaumont Health rozpoczyna badania epidemiologiczne, które mają na celu ocenę rozpowszechnienia zakażenia SARS-CoV-2 w populacji Stanów Zjednoczonych. W pierwszym etapie projektu przebadanych zostanie 38 000 osób i będą to największe jak dotąd badania serologiczne w kierunku COVID-19 na terenie USA. Cele projektu to:

  • ustalenie, w jaki sposób testy serologiczne mogą uzupełnić oparte na wymazach badania molekularne, które służą do potwierdzenia świeżego zakażenia
  • zidentyfikowanie osób z wysokim poziomem przeciwciał jako potencjalnych dawców do transfuzji osocza w celu leczenia innych chorych na COVID-19
  • ustalenie priorytetów dla przyszłych szczepień ochronnych
  • pomoc ludziom w powrocie do pracy poprzez ustanowienie protokołów badawczych i lepsze zrozumienie mechanizmu odporności na COVID-1

Projekt będzie realizowany w oparciu o zestawy testowe EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA z wykorzystaniem aparatu EUROLabWorkstation.

Badania serologiczne w COVID-19

W badaniach serologicznych oznacza się przeciwciała wytwarzane przez organizm w celu zwalczania infekcji. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 mogą pojawić się już kilka dni po wystąpieniu pierwszych objawów klinicznych i mogą być wykrywane we krwi pacjenta przez dłuższy czas, nawet po przechorowaniu COVID-19. W przypadku wielu dobrze poznanych zakażeń wysoki poziom przeciwciał IgG chroni przed reinfekcją. Rozpoczynające się w Stanach Zjednoczonych badania zweryfikują, czy również w zakażeniach SARS-CoV-2 przeciwciała chronią przed ponownym zachorowaniem na COVID-19.

Według Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) aż 25–50% osób zakażonych SARS-CoV-2 może przechodzić infekcję bezobjawowo. Osoby te mogą jednak przyczyniać się do rozprzestrzeniania się zakażenia w społeczeństwie. Badania prowadzone przez Instytut Badawczy Beaumont Health mają ustalić rzeczywistą liczbę zakażonych, uwzględniającą osoby, które przeszły infekcję bezobjawowo i mają przeciwciała anty-SARS-CoV-2.

W pierwszej kolejności przebadani zostaną pacjenci i pracownicy szpitala Beaumont Health. Próbki do badania będą pobierane co najmniej dwa razy w ciągu dwóch lub więcej tygodni. Pozwoli to ocenić liczbę i częstość nowych zakażeń oraz czas utrzymywania się przeciwciał w przebiegu COVID-19. Instytut Badawczy Beaumont Health zamierza wykorzystać zebrane podczas realizacji tego projektu dane do własnego procesu kwalifikacji pracowników do powrotu do pracy.

Buska

Katarzyna Buska-Mach

Kierownik Działu Promocji Produktów i Szkoleń Stacjonarnych, Senior Product Manager ds. Neurologii i TORCH 10

731 810 399

k.buska-mach@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów