Czego szukasz?

Filtrowanie

Pięć fascynujących faktów o firmie EUROIMMUN

30 sierpnia, 2023
Izabella Podsiadły
5 faktów o EUROIMMUN

Firma EUROIMMUN, założona w 1987 r., zrewolucjonizowała branżę diagnostyki medycznej. Od początku istnienia głównym jej celem jest dostarczanie rzetelnej wiedzy o zastosowaniu badań immunologicznych. Szkolenia dla diagnostów, przedstawianie nowych rozwiązań technologicznych na seminariach dla lekarzy i informowanie pacjentów o możliwościach diagnostyki laboratoryjnej są podstawą naszej pracy. Dzięki tej strategii udało nam się wprowadzić na rynek szereg innowacyjnych technologii. Pasja do doskonalenia opieki zdrowotnej i zaangażowanie w innowacyjność pozwoliły nam zdobyć uznanie na całym świecie.

 

Dziś przedstawiamy pięć ciekawych faktów o naszej firmie:

1. Początki innowacyjności

EUROIMMUN powstało z myślą o przyszłości medycyny. Profesor Winfried Stöcker, założyciel firmy, od samego początku wierzył w potencjał diagnostyki laboratoryjnej. W Polsce działamy już od ponad 20 lat! Wprowadzenie do polskich laboratoriów metody immunofluorescencji pośredniej, zastosowanie nowatorskiego sposobu inkubacji reagentów, tzw. TITERPLANE, i wynalezienie BIOCHIP-ów to jedne z pierwszych głównych pionierskich osiągnięć firmy. Ponadto jako pierwsi wdrożyliśmy europejskie standardy diagnostyki boreliozy, jeszcze przed opublikowaniem w Polsce oficjalnych rekomendacji w tym zakresie. Wprowadzając na polski rynek testy diagnostyczne do badania przeciwciał antyneuronalnych, rozpoczęliśmy ogólnopolską kampanię informacyjną dotyczącą diagnostyki NZP i autoimmunologicznego zapalenia mózgu. Dzięki rozległym i wielokierunkowym działaniom promocyjnym badanie przeciwciał antyneuronalnych stało się szeroko znane i coraz częściej wykorzystywane.

2. Zakorzenieni w badaniach naukowych i zaangażowani w organizację szkoleń

Od 2000 r., czyli od początku istnienia polskiego oddziału firmy, intensywnie angażujemy się w badania naukowe, aby stale podnosić jakość i precyzję naszych testów. Kilka lat temu prowadziliśmy projekt badawczy dotyczący boreliozy u leśników. Wykonaliśmy wówczas bezpłatne badania przeciwciał anty-Borrelia IgG i IgM (ELISA oraz blot) u 578 pracowników Lasów Państwowych. Ze względu na edukacyjny charakter projektu leśnicy mogli lepiej zrozumieć ideę dwuetapowej strategii diagnostycznej.

Ponadto cyklicznie organizujemy Szkoły Immunologii, na których przedstawiane są standardy postępowania w diagnostyce zgodne z Dobrą Praktyką Laboratoryjną, nowe parametry i możliwości automatyzacji pracy, a wykładowcami są wybitni specjaliści z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w Polsce. Spotkania w ramach Szkoły Immunologii są również okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów zawodowych i służą integracji środowiska medycznego.

Prowadzimy także szkolenia z zakresu diagnostyki immunologicznej dla personelu laboratoriów. Program dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta i trwa od 1 do 3 dni. Każde szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, obejmującej inkubację i ocenę wybranych testów. Do tej pory przeprowadziliśmy setki szkoleń indywidualnych, z których skorzystało wiele osób z całej Polski i z sukcesem wprowadziło nowe metody diagnostyczne do swoich laboratoriów.

Z myślą o klientach z dużym doświadczeniem w diagnostyce organizujemy tygodniowe kursy dla ekspertów w głównej siedzibie firmy EUROIMMUN w Lubece. Laboratorium referencyjne jest położone na skraju miasta, wśród ciszy i zieleni. Podczas szkolenia można przeprowadzić ocenę dyskusyjnych preparatów, omówić wątpliwości z kierownikami poszczególnych działów, a wieczorem zwiedzić Lubekę.

Akademia EUROIMMUN to nowoczesna platforma e-learningowa przeznaczona dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy i dietetyków, która działa już od 2017 r. Jej głównym celem jest popularyzowanie wiedzy na temat najnowszych odkryć w dziedzinie analityki medycznej oraz promowanie nowoczesnych metod laboratoryjnych, opartych na aktualnych rekomendacjach diagnostycznych. W ramach Akademii przeszkoliliśmy już blisko 8500 osób, które entuzjastycznie podchodzą do tej innowacyjnej formy szkoleń. Nasi kursanci doceniają nie tylko nowoczesny charakter e-learningowych kursów, ale także ich wartość edukacyjną oraz elastyczność, dzięki której mogą dostosować naukę do własnego tempa i harmonogramu. To dowód na to, że Akademia EUROIMMUN odgrywa istotną rolę w upowszechnianiu wiedzy medycznej i wspieraniu rozwoju zawodowego personelu medycznego.

Ponadto współpracujemy z wiodącymi ekspertami medycznymi i instytucjami badawczymi, co umożliwia nam doskonalenie najnowocześniejszych rozwiązań diagnostycznych. Od początku naszej działalności bierzemy udział w seminariach i konferencjach przeznaczonych dla diagnostów i lekarzy, dzięki czemu mamy okazję poznać ich potrzeby i panujące w diagnostyce trendy.

3. Globalne działanie, lokalna odpowiedzialność

Firma EUROIMMUN jest obecna na całym świecie, ale zawsze pamiętamy o naszej lokalnej społeczności. Włączamy się w różnorodne inicjatywy społeczne, wspierając zdrowie pacjentów i edukację diagnostów laboratoryjnych również w Polsce. Nasze zaangażowanie to nie tylko globalna perspektywa, ale także dbałość o bliskie otoczenie.

Stale wspieramy laboratoria w trosce o najwyższą wiarygodność wyników, oferując weryfikację wątpliwych badań w laboratorium referencyjnym oraz pośrednicząc w organizacji programu kontroli jakości. Naszym celem jest podniesienie jakości i standaryzacji analiz poprzez przekonanie jak największej liczby laboratoriów do regularnej kontroli zewnątrzlaboratoryjnej.

Udział diagnostów z Polski w tworzeniu firmy EUROIMMUN jest nieoceniony. Ich doświadczenie w pracy oraz dzielenie się wątpliwościami, trudnościami i interesującymi przypadkami diagnostycznymi, z którymi spotykają się na co dzień, są dla nas źródłem cennych informacji. Dzięki tej bliskiej współpracy jesteśmy w stanie rozwijać i doskonalić nasze narzędzia diagnostyczne, które wpływają na poprawę opieki zdrowotnej oraz jakość życia pacjentów.

4. Nasza misja

Jednym z naszych głównych celów jest walka z chorobami autoimmunizacyjnymi. Swoje działania podejmujemy z myślą o poprawie zdrowia pacjentów, za które czujemy się odpowiedzialni. Promujemy przeprowadzanie badań serologicznych we właściwy sposób i zgodnie ze stanem najnowszej wiedzy medycznej. Nasze testy pomagają lekarzom w szybkiej i trafnej diagnozie, co ma kluczowe znaczenie dla pacjentów z tego typu schorzeniami. Dziś trudno wyobrazić sobie medycynę bez badań autoimmunologicznych – weszły one do polskich standardów postępowania i algorytmów diagnostycznych.

Sukces EUROIMMUN jest również zasługą zgranego zespołu, złożonego z ambitnych absolwentów uczelni wyższych. Polityka personalna EUROIMMUN zapewnia pracownikom możliwości rozwoju poprzez regularne szkolenia, a Dział Badań i Rozwoju w głównej siedzibie firmy w Lubece daje szanse na prowadzenie badań w ramach własnej pracy naukowej. W oddziale polskim pracuje blisko 60 osób, którym staramy się zapewnić jak najdogodniejsze warunki pracy. Inwestujemy w pracowników, pamiętając, że to ludzie są najważniejsi i to dzięki nim firma stale się rozwija.

5. Rzetelne informacje dla pacjentów

W ramach naszego zaangażowania w edukację pacjentów tworzymy różnorodne materiały, takie jak ulotki informacyjne czy nagrania wideo, które publikujemy na naszym kanale YouTube. Mają one na celu przekazać pacjentom istotne informacje o przyczynach chorób czy metodach diagnostycznych. Przez 22 lata opublikowaliśmy setki artykułów w mediach specjalistycznych, czasopismach lifestylowych oraz w przestrzeni internetowej. Chcemy, aby pacjenci poczuli się pewniej, posiadając rzetelną wiedzę na temat swojego zdrowia. Ponadto stworzyliśmy strony internetowe służące do wyszukiwania laboratoriów wykonujących wybrane badania diagnostyczne. Pacjenci mogą szybko znaleźć dokładny adres, lokalizację na mapie i godziny pracy laboratorium.

 

EUROIMMUN – lider w dziedzinie diagnostyki

Firma EUROIMMUN to nie tylko lider w dziedzinie diagnostyki medycznej, ale także wyjątkowe przedsiębiorstwo, odznaczające się pasją do innowacji, zaangażowaniem w badania naukowe i odpowiedzialnością społeczną. Zespół EUROIMMUN POLSKA tworzą wykwalifikowani specjaliści, zorientowani na rozwój, otwarci na nowości i oddani swojej pracy. Profesjonalizm pracowników, wieloletnie doświadczenie oraz dbałość o standardy obowiązujące w branży diagnostycznej stanowią gwarancję satysfakcji dla naszych kontrahentów, z którymi dzielimy się wiedzą i entuzjazmem podczas szkoleń i konferencji.

Izabella Podsiadły

Specjalista w Dziale Informacji Naukowej, Junior Product Manager ds. Diagnostyki Gruźlicy

451 052 241

i.podsiadly@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów