Czego szukasz?

Filtrowanie

Wskazania dla właścicieli zwierząt w trakcie epidemii COVID-19

15 maja, 2020
Aleksandra Świgut

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ambulatoria klinik weterynaryjnych oraz zakłady lecznicze dla zwierząt (ZLZ) funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do odwołania lekarze weterynarii przyjmują wyłącznie pilne przypadki po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników zakładów leczniczych oraz o zdrowie właścicieli zwierząt zostały podjęte działania ochronne, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z zaleceniami władz sanitarnych wszyscy pracownicy powinni zostać wyposażeni w środki ochrony osobistej, a po przyjęciu każdego z klientów umyć dokładnie ręce. W gabinetach należy regularnie dezynfekować klamki drzwi, blaty lady recepcyjnej oraz inne powierzchnie, które mogą mieć kontakt z właścicielami zwierząt. Czasowo zabronione są odwiedziny hospitalizowanych zwierząt przez ich właścicieli oraz niemożliwe są wizyty handlowe.

Dodatkowo zostały wydane zalecenia dla właścicieli zwierząt dotyczące odpowiedzialnej postawy w trakcie wizyty w ZLZ. Właściciele zwierząt proszeni są m.in. o:

  • wcześniejsze umawianie wizyt drogą telefoniczną – podczas rozmowy z lekarzem weterynarii zostanie podjęta decyzja, czy opisywana sytuacja wymaga natychmiastowej konsultacji w gabinecie, czy może zostać przeniesiona na późniejszy termin
  • realizację płatności za usługę przy użyciu kart płatniczych z chipem
  • pojedyncze wizyty w lecznicy – zwierzę powinna przyprowadzić na miejsce tylko jedna osoba i przekazać je personelowi w poczekalni

Warto mieć na uwadze, że powyższe zalecenia mogą się zmieniać w poszczególnych regionach kraju w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i ryzyka zakażenia na danym obszarze.

Obecnie nie ma dowodów na możliwość zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 przez zwierzęta lub przypadków występowania wśród nich infekcji.

Opracowano na podstawie: https://www.pslwmz.pl/

Fąferek

Aleksandra Świgut

Specjalista ds. Informacji Naukowej, Product Manager ds. Nietolerancji Pokarmowych, Specjalista ds. Promocji i Social Media

71 373 08 08

a.swigut@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów