Czego szukasz?

Filtrowanie

STI (patogeny przenoszone drogą płciową)


Znaczenie kliniczne

Patogeny przenoszone drogą płciową, w szczególności Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrhoeae, Mycoplasma spp., Ureaplasma spp. i Trichomonas spp., często prowadzą do zapalenia układu moczowo-płciowego. Nieleczone infekcje mogą ostatecznie doprowadzić do niepłodności. Niektóre patogeny, takie jak Treponema pallidum, mogą rozprzestrzeniać się po całym organizmie i prowadzić do uogólnionej infekcji, a nawet śmierci. W przypadku niektórych infekcji STI (sexually transmitted infection) objawy pojawiają się późno lub w zaawansowanych stadiach infekcji, przez co często pozostają długo niezdiagnozowane. Większość infekcji przenoszonych drogą płciową jest szczególnie niebezpiecznych w trakcie ciąży i może prowadzić do śmierci wewnątrzmacicznej, przedwczesnego porodu lub wad płodu. Ponadto wiele patogenów może zostać przeniesionych na noworodka podczas porodu, powodując ciężkie infekcje poporodowe.

Diagnostyka

EUROArray STI-11 umożliwia jednoczesne wykrycie 11 patogenów przenoszonych drogą płciową w czasie jednej procedury: Chlamydia trachomatis (CT), Neisseria gonorrhoeae (NG), HSV-1 i -2, Haemophilus ducreyi (HD), Mycoplasma genitalium (MG), Mycoplasma hominis (MH), Treponema pallidum (TP), Trichomonas vaginalis (TV), Ureaplasma parvum (UP), Ureaplasma urealyticum (UU).

Dostępne są różne systemy testowe EUROArray STI do wykrywania różnych kombinacji patogenów:

  • EUROArray STI – 7 (HD/MG/MH/TP/TV/UP/UU)
  • EUROArray STI – CT/NG
  • EUROArray STI – CT/NG/TP/TV
  • EUROArray STI – 6 (CT/NG/HSV-1/HSV-2/TP/TV)
  • EUROArray STI – HSV-1/2

Detekcja za pomocą EUROArray STI-11 jest wysoce specyficzna i czuła, ale przede wszystkim nie jest czasochłonna. Wczesne wykrycie tych patogenów i późniejsze celowane leczenie może zapobiec poważnym konsekwencjom chorób przenoszonych drogą płciową (STD – sexually transmitted diseases), które z kolei mogą prowadzić do ciężkich chorób przewlekłych lub bezpłodności.

Jednoczesne wykrywanie tych patogenów za pomocą EUROArray STI-11 jest szczególnie przydatne w wyjaśnianiu niejednoznacznych objawów klinicznych, identyfikacji bezobjawowych zakażeń w opiece ciążowej oraz identyfikacji mieszanych zakażeń różnymi patogenami przenoszonymi drogą płciową.

W porównaniu z innymi metodami biologii molekularnej służącymi do wykrywania chorób przenoszonych drogą płciową, EUROArray STI-11 jest niezwykle łatwy do wykonania. Nie jest wymagana dogłębna wiedza z biologii molekularnej. Ponadto systemy testowe EUROArray STI mogą być wykonywane równolegle z EUROArray HPV.

Oprócz testów do diagnostyki molekularnej EUROIMMUN oferuje również szeroką gamę produktów do wykrywania przeciwciał przeciwko czynnikom zakaźnym.

Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Kierownik Działu Informacji Naukowej

514 892 443

m.kozlowska@euroimmun.pl

Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z naszym Działem Informacji Naukowej

    Katalog produktów