Czego szukasz?

Filtrowanie

500 000 zł na szczytny cel od kursantek i kursantów Akademii EUROIMMUN

01 kwietnia, 2021
Aleksandra Świgut
500 000 dla Przylądka

Akademia EUROIMMUN jest nowoczesną, internetową platformą edukacyjną, przeznaczoną dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy i dietetyków. Powstała w celu szerzenia wiedzy na temat aktualnych doniesień w obszarze analityki medycznej oraz popularyzowania nowoczesnych metod laboratoryjnych. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 6 tysięcy osób! Każdy kursant Akademii EUROIMMUN nie tylko zdobywa wiedzę, ale również wspomaga Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W tym roku dzięki naszym kursantom przekroczyliśmy magiczną kwotę – 500 000 zł! Sumę tę przekazaliśmy Fundacji.

Szczytny cel

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspiera działalność najbardziej nowoczesnego i największego szpitala onkologicznego w naszym kraju – „Przylądek Nadziei”.

Dlaczego Akademia EUROIMMUN wspiera właśnie Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”?

 • Fundacja ta pomaga dzieciom z Przylądka Nadziei już od 30 lat.
 • Rocznie Fundacja i Przylądek Nadziei obejmują opieką 2 tys. dzieci.
 • W klinice Przylądek Nadziei realizowana jest połowa dziecięcych transplantacji szpiku w Polsce.
 • Wyleczalność dzieci w Przylądku Nadziei sięga 85%.
 • W Przylądku rodzice, dzieci oraz pracownicy medyczni, dzięki utworzonej tam Klinice Mentalnej, mogą skorzystać z opieki psychologicznej.

Jak przebiega nauka w Akademii EUROIMMUN

Akademia EUROIMMUN istnieje od 2017 roku. Każdy kursant ma możliwość nauki on-line z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie. Dostępna jest szeroka oferta szkoleń, dzięki czemu każdy zainteresowany znajdzie odpowiedni dla siebie kurs. Każda edycja kursu trwa 3 miesiące i jest to czas, który pozwala na zrealizowanie wszystkich modułów szkolenia oraz przystąpienie do egzaminów testowych po każdym z nich. Kursy on-line umożliwiają aktualizację wiedzy z diagnostyki laboratoryjnej, a także zdobycie praktycznych umiejętności, które są przydatne podczas współpracy diagnosty laboratoryjnego z lekarzem oraz w opiece nad pacjentami.

Co zyskują kursanci Akademii EUROIMMUN

Kursy dostępne na platformie Akademii EUROIMMUN przygotowywane są przez zespół wykładowców z pasją do dzielenia się wiedzą, a merytoryczną opiekę nad szkoleniami sprawują Patroni Honorowi, którzy są wybitnymi specjalistami z wybranych dziedzin medycyny. Uczestnicy otrzymują dostęp do Biblioteki Akademii, czyli unikalnej bazy wiedzy, która zawiera algorytmy diagnostyczne, publikacje naukowe, filmy edukacyjne, wywiady z ekspertami oraz opisy interesujących przypadków klinicznych, przygotowywane przez najlepszych fachowców, na co dzień zajmujących się diagnostyką i leczeniem w ośrodkach medycznych. Akademia EUROIMMUN współpracuje z jednostką akredytowaną – Wydziałem Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dzięki czemu absolwenci kursów otrzymują imienny certyfikat oraz punkty edukacyjne zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Jakie kursy oferuje Akademia EUROIMMUN

Na platformie e-learningowej dostępne są szkolenia dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy oraz dietetyków. Do tej pory zostało opracowanych osiem kursów z różnych dziedzin medycyny, m.in. z autoimmunologii, alergologii i chorób infekcyjnych. W odpowiedzi na pandemię COVID-19 oraz nowe wyzwania, przed którymi nagle zostali postawieni diagności laboratoryjni oraz lekarze, w 2020 roku eksperci Akademii EUROIMMUN stworzyli nowy kurs – „Diagnostyka COVID-19”, który ma za zadanie usystematyzować wiedzę i być praktycznym przewodnikiem w temacie diagnostyki zakażeń SARS-CoV-2. Pierwsza edycja tego szkolenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem (uczestniczyło w niej ponad 1000 osób), dlatego w lutym została uruchomiona kolejna edycja, wzbogacona o część poświęconą szczepieniom przeciw COVID-19 i badaniu odporności poszczepiennej. Druga edycja kursu „Diagnostyka COVID-19” trwa do 22 maja 2021.

Dziękujemy, że jesteście z nami

Cieszymy się, że platforma edukacyjna Akademia EUROIMMUN jest już znana w środowisku medycznym. Niezmiernie nam miło, iż zaufała nam tak duża liczba diagnostów laboratoryjnych, lekarzy i dietetyków. Dziękujemy, że przy okazji edukacji możemy wspólnie nieść pomoc najmłodszym pacjentom z Przylądka Nadziei. Wierzymy, że w 2021 roku, dzięki kolejnym kursom i nowym użytkownikom platformy, uda się zebrać jeszcze więcej pieniędzy na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Razem możemy więcej!

Fąferek

Aleksandra Świgut

Specjalista ds. Informacji Naukowej, Product Manager ds. Nietolerancji Pokarmowych, Specjalista ds. Promocji i Social Media

71 373 08 08

a.swigut@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Katalog produktów