Czego szukasz?

Filtrowanie

Już wkrótce XXII Dolnośląski Festiwal Nauki

29 sierpnia, 2019
EUROIMMUN Polska

Dolnośląski Festiwal Nauki od lat jestem stałym elementem kalendarza kulturalno-naukowego mieszkańców naszego regionu. Festiwalowe spotkania w przystępnej formie przybliżają trudne zagadnienia z dziedziny nauki, kultury i sztuki. EUROIMMUN Polska współorganizuje w tym roku aż dwa wydarzenia w ramach XXII DFN.

W poniedziałek 23 września zapraszamy na połączony z warsztatami w laboratorium wykład „Autodestrukcja? Tajemnice chorób autoimmunologicznych”. Dr hab. inż. Marcin Sieńczyk z Zakładu Chemii Medycznej i Mikrobiologii Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej oraz dr n. farm. inż. Patryk Matuszek z firmy EUROIMMUN Polska omówią zagadnienia związane z mechanizmem powstania chorób autoimmunologicznych. Zapraszamy w poniedziałek 23 września 2019 o godzinie 9:00 (I tura) i 13:00 (II tura) do sali 48 w budynku A-2  Politechniki Wrocławskiej przy ul. Łukasiewicza 2.

Z kolei we wtorek 24 września odbędzie się dyskusja „Rozmowy intymne bez cenzury” poświęcona zakażeniom intymnym i konieczności zwiększania świadomości społecznej w tym zakresie. Dr med. Mateusz Tylko i lek. med. Anna Szwabowicz z Centrum Medycznego Ginemedica oraz mgr inż. Wojciech Wróblewski z EUROIMMUN DNA wyjaśnią, dlaczego najgroźniejsze są te choroby, których nie jesteśmy świadomi – jak trudno je leczyć, jeśli rozpoznane zostaną zbyt późno, i jak poważnym problemem jest ich nieświadome rozprzestrzenianie. Zapraszamy we wtorek 24 września 2019 o godzinie 11:00 do infopunktu BARBARA przy ul. Świdnickiej 8c.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katalog produktów