Czego szukasz?

Filtrowanie

Przed nami jubileuszowy XX Dolnośląski Festiwal Nauki

28 sierpnia, 2017
EUROIMMUN Polska

Dolnośląski Festiwal Nauki od 20 lat w przystępnej formie przybliża mieszkańcom naszego regionu trudne zagadnienia z dziedziny nauki, kultury i sztuki. W ubiegłym roku zadebiutowaliśmy w charakterze współorganizatora Festiwalu, a już wkrótce spotkamy się z głodnymi wiedzy Dolnoślązakami po raz drugi.

W ramach panelu „Medycyna i zdrowie” poprowadzimy debatę zatytułowaną „Nie straszcie nas boreliozą”. Kierownik Działu Szkoleń i Informacji Naukowej i zarazem Product Manager ds. Boreliozy dr n. farm. inż. Patryk Matuszek wraz z dr. n. med. Marcinem Czarneckim z Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby oraz Nabytych Niedoborów Odpornościowych UM we Wrocławiu rozprawią się z mitami na temat choroby z Lyme.

Borelioza od dłuższego czasu pozostaje w mediach tematem nr 1. Ale nie wszystko, co się na jej temat mówi, jest prawdą. Nasi eksperci wyjaśnią, czego rzeczywiście należy się obawiać, a co jest tylko mitem pozbawionym naukowych podstaw. Dr Matuszek i dr Czarnecki odniosą się do popularnych stwierdzeń – że borelioza jest chorobą nieuleczalną, że szybkie i prawidłowe usunięcie kleszcza zmniejsza ryzyko zachorowania na boreliozę, że kleszcze kłują tylko latem, że borelioza jest przenoszona drogą płciową i innych.

Debata odbędzie się 25 września w sali III C w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy pl. Grunwaldzkim 24a.

Zobaczcie, co działo się na naszych festiwalowych wykładach w roku 2016:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katalog produktów