Czego szukasz?

Filtrowanie

Akademia EUROIMMUN dla Ukrainy

21 marca, 2022
Tomasz Janiszewski
Akademia EUROIMMUN dla Ukrainy

W związku z bardzo szybkim rozwojem wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2 oraz dynamicznym programem szczepień Akademia EUROIMMUN uruchomiła nowy kurs on-line. Szkolenie „Diagnostyka laboratoryjna w ocenie odpowiedzi immunologicznej w COVID-19” to zaktualizowana wersja kursu „Szczepienia przeciw COVID-19 i ocena odpowiedzi poszczepiennej” (ponowny udział w e-kursie nie jest podstawą do uzyskania punktów edukacyjnych). Nowa edycja została wzbogacona o informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 wśród dzieci oraz występowania infekcji przełamujących (tzw. breakthrough infection). Dochód z kursu zostanie w całości przekazany na konto Polskiej Misji Medycznej, która niesie pomoc medyczną dla szpitali w Ukrainie.

Uczestnicy kursu będą mieć możliwość zarówno zdobycia, jak i usystematyzowania wiedzy na temat diagnostyki COVID-19, dostępnych preparatów szczepionkowych oraz technik monitorowania odpowiedzi poszczepiennej. W kursie zaprezentowano m.in. stanowiska i rekomendacje polskich i światowych organizacji ds. COVID-19, listę preparatów szczepionkowych aktualnie dostępnych na rynku, a także mechanizmy działania poszczególnych rodzajów szczepionek. Ponadto kursanci mogą zapoznać się z aktualnymi statystykami dotyczącymi szczepień i niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Kurs składa się z trzech modułów tematycznych, obejmujących zagadnienia teoretyczne zarówno z zakresu wiedzy o wirusie SARS-CoV-2 i szczepień ochronnych, jak również z zakresu badań w kierunku odporności poszczepiennej. Każdy z modułów kursu zakończony jest egzaminem testowym. Zaliczenie wszystkich testów uprawnia do uzyskania 10 punktów edukacyjnych. Kursanci przez cały czas trwania kursu mają dostęp do unikalnej bazy wiedzy: materiałów edukacyjnych, schematów diagnostycznych, interesujących infografik, materiałów wideo, a także wywiadów ze specjalistami z różnych dziedzin.

Patronat honorowy nad kursem sprawuje dr hab. n. med. Hanna Czajka, prof. UR – lekarz pediatra, specjalista chorób zakaźnych, która w 1994 r. utworzyła w Krakowie jedną z pierwszych konsultacyjnych poradni szczepień. Obecnie kieruje Poradnią Chorób Zakaźnych i Centrum Szczepień w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii i autorką szeregu krajowych i zagranicznych publikacji naukowych oraz podręczników i poradników dotyczących wakcynologii. Prowadzi w całej Polsce wykłady i warsztaty z zakresu szczepień dla lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych i pielęgniarek.

Adres internetowy kursu: akademia.euroimmun.pl

Czas trwania: 21.03–21.06.2022 r.

Liczba przyznawanych punktów edukacyjnych: 10

Cena: 150 zł

Tomasz Janiszewski

Tomasz Janiszewski

Specjalista ds. Informacji Naukowej, Junior Product Manager ds. Diagnostyki Molekularnej i Produktów IDS

572 596 102

t.janiszewski@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów