Czego szukasz?

Filtrowanie

Jak i gdzie powstają testy EUROIMMUN?

01 lutego, 2018
EUROIMMUN Polska

EUROIMMUN to jeden z wiodących producentów odczynników diagnostycznych i urządzeń analitycznych na świecie. Są one wykorzystywane m.in. do diagnostyki chorób autoimmunologicznych, infekcji i alergii. Siedziba główna firmy od 2001 r. mieści się w Lubece, a Niemcy są jedynym krajem produkującym testy EUROIMMUN na rynek europejski. W Lubece oraz zakładach  zlokalizowanych w Dassow, Groß Grönau, Pegnitz, Rennersdorf i Bernstadt opracowywane są systemy testowe do diagnozowania chorób oraz urządzenia i oprogramowanie do wykonywania i oceny takich testów.

 

EUROIMMUN_za_kulisami_1

 

EUROIMMUN_za_kulisami_2

Zaledwie 20 km na wschód od Lubeki, w dawnej fabryce płyt CD w Dassow, na powierzchni blisko 20 000 metrów kwadratowych pracuje ponad 600 specjalistów w dziedzinie najnowocześniejszej technologii medycznej. „Wszystko, czego diagnosta laboratoryjny potrzebuje, aby wykryć we krwi pacjenta choroby autoimmunologiczne, zakaźne czy alergie, produkujemy tutaj” – mówi Axel Blankenburg z Zarządu EUROIMMUN.

Światową sławę firma zawdzięcza technologii BIOCHIP. To niewątpliwie jeden z najważniejszych wynalazków w dziedzinie immunofluorescencji pośredniej. Umożliwia łączenie na jednym polu reakcyjnym kilku substratów (wycinki tkanek, kultury komórek, rozmazy bakterii) i jednoczesne oznaczanie kilku różnych przeciwciał w trakcie jednej inkubacji, co wiąże się ze skróceniem czasu analiz i redukcją kosztów odczynników.

 

EUROIMMUN_za_kulisami_3

EUROIMMUN_za_kulisami_4

Ultracienkie szkło pokrywane jest substratem, a następnie cięte na milimetrowe fragmenty (BIOCHIP-y), które umieszczane są w polu reakcyjnym szkiełka mikroskopowego. Prace są w pełni zautomatyzowane i dziś w niemieckim Dassow na 11 liniach produkcyjnych powstają ponad 3 mln BIOCHIP-ów miesięcznie.

Produkty EUROIMMUN mają ugruntowaną pozycję na całym świecie i cieszą się doskonałą reputacją. Jednak rynek IVD charakteryzuje się dużą różnorodnością dostawców, a przez to wysoką konkurencją. Wymagana jest umiejętność dostosowania się do stale zmieniającego się rynku. Dlatego EUROIMMUN prowadzi intensywne prace badawcze i stale inwestuje w rozwój – w szczególności innowacyjnych urządzeń analitycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katalog produktów