Czego szukasz?

Filtrowanie

EUROIMMUN współorganizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

05 sierpnia, 2016
Dorota Musiał
DFN 2016

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku. Wydarzenie jest adresowane do osób interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata – w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie prezentuje osiągnięcia nauki we wszystkich dziedzinach wiedzy.

Z radością informujemy, że dołączyliśmy do grona współorganizatorów Festiwalu. Dla nas będzie to debiut, choć w tym roku odbędzie się już dziewiętnasta edycja tego wydarzenia. Zapraszamy na dwa wykłady w ramach cyklu „Medyczne rozmaitości”.

Na co mają apetyt geny? Nutrigenomika w praktyce

Najpierw opowiemy o genach – w jakim stopniu determinują to, kim jesteśmy, jakie kryją się w nich informacje, w jaki sposób do tych informacji dotrzeć, jak je odczytywać i jak z nich korzystać. Wszystko to na przykładzie nowego trendu w dietetyce, jakim jest nutrigenomika.

Umysł w ogniu czy obłęd w oczach? Tajemnice autoagresji

Po genetyce przyjdzie czas na autoagresję – co się dzieje, gdy organizm zaczyna sam siebie postrzegać jako wroga, którego należy unicestwić? Czym są autoprzeciwciała antyneuronalne? Dlaczego choroby neurologiczne spowodowane przez reakcję autoimmunologiczną są mylone z zaburzeniami psychicznymi?

Wykłady odbędą się 20 września w sali IC w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy pl. Grunwaldzkim 24a.

Na wykłady obowiązują zapisy, które rozpoczną się 1 września.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katalog produktów