Czego szukasz?

Filtrowanie

Prapremiera nowych urządzeń laboratoryjnych podczas EUROIMMUN International Meeting

22 października, 2018
Grzegorz Szmyd
International Distributors Meeting 2018

Podczas EUROIMMUN International Meeting 2018 we Wrocławiu zaprezentowane zostały trzy nowe urządzenia zaprojektowane i wykonane przez naszych kolegów z EUROIMMUN AG. Aparaty te są innowacyjnymi rozwiązaniami usprawniającymi wykonywanie testów diagnostycznych.

Pierwszym urządzeniem, które mogliśmy obejrzeć podczas wrześniowego spotkania, jest ultranowoczesna płuczka MERGITE umożliwiająca wypłukanie szkiełka z 50 polami w zaledwie 40 sekund. Jej unikalną cechą jest zdolność płukania w tym samym czasie każdego pola oddzielnie.

Kolejnym zaprezentowanym aparatem był RA Analyzer. Wykorzystujący technikę chemiluminescencji system random access przeznaczony jest do wykonywania szerokiego spektrum parametrów – z zakresu autoimmunologii, infekcji, alergii, a także do detekcji antygenów. Możliwość doładowywania próbek surowicy w trakcie pracy aparatu stanowi ogromne ułatwienie i zarazem usprawnienie pracy w laboratorium. Dodatkową zaletą jest możliwość podpięcia aparatu pod linię sortującą próbki.

Największą uwagę uczestników spotkania przykuła platforma do testów immunofluorescencji pośredniej – EUROLabWorkStation IFA. Jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie umożliwiające inkubację do 750 próbek pacjentów podczas jednego cyklu. Dzięki zastosowaniu 10 igieł pipetujących, innowacyjnej technologii płukania (przy użyciu płuczki MERGITE) oraz automatycznej identyfikacji próbek, reagentów, szkiełek i płyt do rozcieńczeń w krótkim czasie pozwala uzyskać bardzo dużą liczbę wyników.

Płuczka MERGITE jest już dostępna dla klientów firmy EUROIMMUN. Pozostałe dwa urządzenia zostaną wdrożone wkrótce.

Szmyd

Grzegorz Szmyd

Kierownik Działu Serwisu Sprzętu Laboratoryjnego i Infrastruktury

510 171 460

g.szmyd@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów