Czego szukasz?

Filtrowanie

Prapremiera nowych urządzeń laboratoryjnych podczas EUROIMMUN International Meeting

22 października, 2018
Grzegorz Szmyd

Podczas EUROIMMUN International Meeting 2018 we Wrocławiu zaprezentowane zostały trzy nowe urządzenia zaprojektowane i wykonane przez naszych kolegów z EUROIMMUN AG. Aparaty te są innowacyjnymi rozwiązaniami usprawniającymi wykonywanie testów diagnostycznych.

Pierwszym urządzeniem, które mogliśmy obejrzeć podczas wrześniowego spotkania, jest ultranowoczesna płuczka MERGITE umożliwiająca wypłukanie szkiełka z 50 polami w zaledwie 40 sekund. Jej unikalną cechą jest zdolność płukania w tym samym czasie każdego pola oddzielnie.

EUROIMMUN International Meeting 1

 

Kolejnym zaprezentowanym aparatem był RA Analyzer. Wykorzystujący technikę chemiluminescencji system random access przeznaczony jest do wykonywania szerokiego spektrum parametrów – z zakresu autoimmunologii, infekcji, alergii, a także do detekcji antygenów. Możliwość doładowywania próbek surowicy w trakcie pracy aparatu stanowi ogromne ułatwienie i zarazem usprawnienie pracy w laboratorium. Dodatkową zaletą jest możliwość podpięcia aparatu pod linię sortującą próbki.

EUROIMMUN International Meeting 2

 

Największą uwagę uczestników spotkania przykuła platforma do testów immunofluorescencji pośredniej – EUROLabWorkStation IFA. Jest to w pełni zautomatyzowane urządzenie umożliwiające inkubację do 750 próbek pacjentów podczas jednego cyklu. Dzięki zastosowaniu 10 igieł pipetujących, innowacyjnej technologii płukania (przy użyciu płuczki MERGITE) oraz automatycznej identyfikacji próbek, reagentów, szkiełek i płyt do rozcieńczeń w krótkim czasie pozwala uzyskać bardzo dużą liczbę wyników.

EUROIMMUN International Meeting 3

 

Płuczka MERGITE jest już dostępna dla klientów firmy EUROIMMUN. Pozostałe dwa urządzenia zostaną wdrożone wkrótce.

Szmyd

Grzegorz Szmyd

Kierownik Działu Serwisu Sprzętu Laboratoryjnego i Infrastruktury

510 171 460

g.szmyd@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów