Czego szukasz?

Filtrowanie

625 dni Akademii EUROIMMUN

27 grudnia, 2018
Małgorzata Kozłowska

625 dni Akademii EUROIMMUN

Koniec roku sprzyja refleksjom na temat tego, czego udało nam się w mijającym roku dokonać. Z tej okazji postanowiliśmy podsumować działalność Akademii EUROIMMUN, która została stworzona w celu popularyzowania wiedzy o najnowszych odkryciach w dziedzinie diagnostyki medycznej oraz promowania standardów diagnostycznych.

Czym jest Akademia EUROIMMUN?

Akademia EUROIMMUN to nowoczesna i wygodna internetowa platforma kształcenia dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy oraz dietetyków. Kursy internetowe dają możliwość nauki w dowolnym czasie i miejscu. Dzięki Akademii EUROIMMUN nasi kursanci mają dostęp do unikalnej bazy wiedzy: schematów diagnostycznych, publikacji naukowych, materiałów audiowizualnych, wywiadów z ekspertami oraz ciekawych przypadków klinicznych. Zdobywają oni również praktyczne umiejętności dotyczące wyboru metody i interpretacji wyników badań laboratoryjnych, a po ukończeniu kursów otrzymują imienny certyfikat oraz są im przyznawane punkty edukacyjne. 

Krótka historia Akademii EUROIMMUN

Pierwszy kurs zorganizowany przez Akademię EUROIMMUN został uruchomiony 3 kwietnia 2017 r. – była to „Diagnostyka przeciwciał ANA w teorii i praktyce”. Jako następne odbyły się: „Diagnostyka laboratoryjna w autoimmunologicznych chorobach układu pokarmowego”, „Diagnostyka alergii i nietolerancji pokarmowych” oraz „Metody laboratoryjne stosowane w diagnostyce serologicznej na przykładzie testów EUROIMMUN”. Do tej pory zorganizowanych zostało 6 kursów, w których udział wzięło łącznie 2045 kursantów!

W związku z wprowadzeniem nowych zasad przyznawania punktów edukacyjnych (na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 lipca 2017 r. w sprawie ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych) od 1 marca 2018 r. partnerem naukowym Akademii EUROIMMUN jest Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dzięki współpracy z jednostką akredytowaną Akademia EUROIMMUN może przyznawać diagnostom laboratoryjnym punkty edukacyjne zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Nie tylko edukacja

Niezwykle istotną dla nas składową Akademii EUROIMMUN jest działalność charytatywna. Z każdej opłaty za udział w kursie kwota 100 zł jest przekazywana na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która wspiera działalność najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego „Przylądek Nadziei”. Do tej pory udało nam się przekazać ponad 210 000 zł na konto Fundacji.

Przyszłość Akademii EUROIMMUN

Nie zamierzamy spocząć na laurach. Akademia EUROIMMUN stale się rozwija i przygotowuje nowe kursy. Już 7 stycznia rusza druga edycja kursu „Diagnostyka laboratoryjna w autoimmunologicznych chorobach układu pokarmowego”. Na wiosnę planujemy uruchomić kurs „Diagnostyka laboratoryjna boreliozy i innych chorób odkleszczowych ” oraz „Nietolerancje pokarmowe”. Nasze głowy są pełne nowych pomysłów, ale jesteśmy otwarci również na propozycje naszych kursantów.

Dziękujemy, że tworzycie razem z nami Akademię EUROIMMUN.

Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Kierownik Działu Informacji Naukowej

514 892 443

m.kozlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów