Czego szukasz?

Filtrowanie

Akademia EUROIMMUN na ratunek

14 kwietnia, 2020
Małgorzata Kozłowska

Akademia EUROIMMUN od lat wspiera Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Część środków z każdej opłaty za udział w dowolnym e-kursie trafia na jej konto. Od początku swojej działalności na rzecz podopiecznych Fundacji przekazaliśmy ponad 450 000 złotych! Tylko w tym roku było to 21 175 zł.

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspiera działalność Przylądka Nadziei – największego i najnowocześniejszego dziecięcego szpitala onkologicznego w Polsce. Pacjenci onkologiczni są w grupie najwyższego ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Dlatego personel medyczny, który opiekuje się pacjentami wrocławskiego Przylądka Nadziei musi mieć całkowitą pewność, że jest zdrowy. W przeciwnym razie może stanowić śmiertelne zagrożenie dla małych pacjentów. Badaniami musi być objęta każda osoba mająca kontakt z dziećmi: lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy.

W ubiegłym tygodniu przebadany został cały personel Przylądka Nadziei, a także pacjenci i opiekunowie. Środki na zakup testów zostały zebrane dzięki zbiórce publicznej prowadzonej m.in. na Facebooku. Lista potrzeb i wydatków wciąż jest jednak długa, dlatego każdy, kto chciałby wesprzeć działalność Fundacji, może to zrobić (bez wychodzenia z domu): https://naratunek.org/

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kursów organizowanych przez Akademię EUROIMMUN, bez których pomoc na rzecz podopiecznych Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” nie byłaby możliwa. Większość naszych kursantów to diagności laboratoryjni, którzy niosą pomoc również na pierwszej linii frontu.

 

Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Kierownik Działu Informacji Naukowej

514 892 443

m.kozlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów