Czego szukasz?

Filtrowanie

Akademia EUROIMMUN to coś więcej niż edukacja

16 grudnia, 2019
Barbara Pawłowska

Akademia EUROIMMUN jest nowoczesną i wygodną platformą e-learningową dla diagnostów laboratoryjnych, lekarzy oraz dietetyków. Jej głównym celem jest popularyzowanie wiedzy na temat najnowszych odkryć w dziedzinie analityki medycznej oraz promowanie nowoczesnych metod laboratoryjnych. Dzięki kursom online pracownicy służby zdrowia mają dostęp do najnowszej wiedzy medycznej podanej w przystępnej formie. Ideą Akademii EUROIMMUN jest również niesienie pomocy podopiecznym Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Każdy uczestnik szkolenia internetowego w Akademii jest darczyńcą i wspiera najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny Przylądek Nadziei.

Co zyskują kursanci?

Od początku działalności Akademii EUROIMMUN, czyli od roku 2017, kursanci mają możliwość nauki w dowolnym czasie i miejscu. Nowoczesna edukacja nie przypomina już tej, którą pamiętamy ze szkolnych ławek. Wszystkie dostępne kursy online umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności, które są przydatne zarówno podczas współpracy diagnosty laboratoryjnego z lekarzem, jak i w opiece nad pacjentem. Kursanci Akademii EUROIMMUN zyskują dostęp do unikalnej bazy wiedzy: algorytmów diagnostycznych, publikacji naukowych, filmów edukacyjnych, wywiadów z ekspertami oraz wielu interesujących przypadków klinicznych. Dzięki współpracy Akademii EUROIMMUN z jednostką akredytowaną, czyli Wydziałem Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, absolwenci otrzymują imienny certyfikat oraz są im przyznawane punkty edukacyjne zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Aktualna oferta kursów w Akademii EUROIMMUN

Od początku działalności naszym priorytetem jest poszerzanie oferty dostępnych szkoleń. Dotychczas stworzyliśmy sześć kursów dotyczących różnych dziedzin medycyny, m.in.: autoimmunologii, alergologii czy chorób infekcyjnych. Z myślą o kursantach w 2019 roku uruchomiliśmy nową stronę internetową Akademii EUROIMMUN. Dzięki dodatkowym funkcjonalnościom jest obecnie bardziej intuicyjna i przyjazna użytkownikom. Już w 2020 roku pojawią się na niej nowe kursy, które z pewnością zaciekawią osoby zainteresowane mikrobiologią kliniczną oraz celiakią.

Działalność charytatywna

Chcemy, by Akademia EUROIMMUN z roku na rok poszerzała swoje portfolio i była odpowiedzią na potrzeby naszych kursantów. Pomimo ciągłego aktualizowania oferty jedno pozostaje bez zmian: każdy uczestnik kursów wspiera Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Dzięki wpłatom kursantów od początku swojej działalności Akademia EUROIMMUN przekazała na rzecz podopiecznych Fundacji blisko 415 000 złotych!

Spośród wielu organizacji charytatywnych wspieramy właśnie Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, ponieważ:

 • Fundacja działa od 28 lat, pomagając dzieciom z wrocławskiej Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
 • Rocznie pod opieką Fundacji, i jednocześnie Przylądka Nadziei, jest blisko 2000 dzieci.
 • Każdego dnia w Przylądku Nadziei jest około 100 dzieci.
 • Przylądek Nadziei jest największym i najnowocześniejszym szpitalem onkologicznym dla dzieci w Polsce.
 • Połowa dziecięcych transplantacji szpiku w Polsce realizowana jest w klinice Przylądek Nadziei.
 • W Przylądku Nadziei realizowany jest pionierski projekt „Klinika Mentalna” – szóstka onkopsychologów, onkopediatrów i onkolaryngologów pracuje z dziećmi i ich rodzinami od przekroczenia progu kliniki, aż do końca terapii. Projekt wzorowany jest na rozwiązaniach zachodnioeuropejskich, z których wynika, że wsparcie mentalne ma nieocenione znaczenie w skuteczności terapii.
 • Wyleczalność dzieci w Przylądku Nadziei sięga 85%.

Na początku grudnia 2019 roku mieliśmy przyjemność odwiedzić siedzibę Fundacji we Wrocławiu. Podczas spotkania z Wiceprezesem Zarządu Fundacji panem Mirosławem Szozdą oraz z panem Bartłomiejem Dwornikiem odebraliśmy oficjalne podziękowania dla naszych kursantów, którzy wspierają leczenie i opiekę nad małymi pacjentami Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Wizyta w Fundacji przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a podczas rozmów obie strony zapewniły o chęci dalszej współpracy.

 

Dziękujemy, że tworzycie razem z nami Akademię EUROIMMUN

Jest nam niezmiernie miło, że nasze szkolenia online cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za udział w kursach Akademii EUROIMMUN i cieszymy się z niesionej pomocy na rzecz małych pacjentów. Mamy nadzieję, że w 2020 roku dzięki nowym kursom i wniesionym przez Państwa opłatom uda się zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ten szczytny cel.

Barbara Pawłowska

Barbara Pawłowska

Zastępca Kierownika Działu Informacji Naukowej, Kierownik ds. Szkoleń On-line

71 75 66 045

b.pawlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Katalog produktów