Czego szukasz?

Filtrowanie

EUROMicroblot – nowe możliwości testu immunoblot w diagnostyce boreliozy

24 października, 2022
Patryk Matuszek
MICROBlot

Diagnostyka boreliozy, zgodnie z obowiązującymi od wielu lat standardami, jest diagnostyką dwuetapową. W świetle aktualnej wiedzy metoda immunoblot powinna być poprzedzona skriningowym testem ELISA. Takie połączenie zapewnia maksymalną czułość i specyficzność. Obie metody można zautomatyzować – teraz jest to możliwe za pomocą tylko jednego urządzenia!

EUROMicroblot Borrelia – nowość w diagnostyce boreliozy

W odpowiedzi na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku diagnostyki laboratoryjnej firma EUROIMMUN stworzyła nowe narzędzie diagnostyczne – EUROMicroblot. Jest to technologia immunoblot wykorzystująca mikropłytę ELISA. Dzięki jej zastosowaniu test potwierdzenia w diagnostyce boreliozy może być wykonywany na tym samym sprzęcie laboratoryjnym, na którym wykonywany jest test przesiewowy.

Test EUROMicroblot to zminiaturyzowana technologia immunoblot wykorzystująca klasyczną 96-dołkową mikropłytę ELISA. Dzięki odłamywanym studzienkom liczbę wykonywanych badań można łatwo dopasować do potrzeb laboratorium. Studzienki mikrotitracyjne zawierają po 3 membrany z antygenami oraz liniami kontrolnymi, a skład antygenowy testu jest dostosowany do oznaczanej klasy przeciwciał (IgM, IgG). Odczynniki konfekcjonowane są w takich samych butelkach jak w klasycznych testach ELISA. Umożliwia to przeprowadzenie pełnej, dwuetapowej diagnostyki boreliozy na jednym urządzeniu (np. EUROIMMUN Analyzer I/I-2P lub EUROLabWorkstation), co pozwala zaoszczędzić czas oraz przestrzeń laboratoryjną.

Sama procedura jest bardzo prosta. W pierwszym etapie przeprowadza się inkubację testu EUROMicroblot, np. za pomocą analizatora EUROIMMUN Analyzer I/I-2P lub EUROLabWorkstation ELISA. W drugim etapie należy odczytać wynik za pomocą czytnika Microwell Imager. Ocena wyniku odbywa się za pomocą sprawdzonego i stosowanego od lat w wielu laboratoriach programu EUROLineScan do automatycznej oceny wszystkich testów typu immunoblot EUROIMMUN.

Automatyczny odczyt wyniku za pomocą Microwell Imager

Microwell Imager to kompaktowe nablatowe urządzenie laboratoryjne, które służy do odczytu testów EUROMicroblot – oferuje funkcję szybkiego pozyskiwania obrazu (około jednego obrazu na sekundę) oraz jego inteligentne wstępne przetwarzanie. Microwell Imager jest zintegrowany z programem EUROLineScan, który umożliwia wiarygodną ocenę zarejestrowanych pasm antygenowych. Następnie wszystkie dane i wyniki są w przejrzysty sposób wyświetlane, dokumentowane, bezpiecznie archiwizowane i eksportowane do laboratoryjnego systemu informacyjnego (LIS) za pośrednictwem oprogramowania pośredniczącego EUROLabOffice 4.0. O bezpieczeństwo procedury wykonania badania dba zintegrowany z urządzeniem skaner kodów kreskowych, który niezawodnie przyporządkowuje wynik testu do pacjenta. Kompaktowe wymiary urządzenia Microwell Imager pozwalają na jego łatwą instalację w większości laboratoriów diagnostycznych.

EUROMicroblot okaże się pomocny, jeżeli…

  • chcesz wykonywać test przesiewowy i potwierdzenia na jednym urządzeniu
  • zależy Ci na optymalizacji czasu pracy
  • liczba badań przekracza przepustowość Twojego obecnego urządzenia do blottingu
Matuszek

Patryk Matuszek

Ekspert ds. Szkoleń i Wystąpień Publicznych, Senior Product Manager ds. Boreliozy

503 026 072

p.matuszek@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów