Czego szukasz?

Filtrowanie

Druga, zaktualizowana edycja e-kursu: Diagnostyka COVID-19

23 lutego, 2021
Małgorzata Kozłowska
Druga edycja kursu Diagnostyka COVID-19

W pierwszej edycji e-kursu poświęconego diagnostyce COVID-19, która niedawno się zakończyła, wzięło udział blisko 1050 diagnostów laboratoryjnych oraz lekarzy. W związku z dużym zainteresowaniem oraz bardzo pozytywnym odzewem na temat wartości merytorycznej e-kursu Akademia EUROIMMUN uruchomiła drugą edycję tego szkolenia.

Kurs pt. „Diagnostyka COVID-19” obejmuje wiedzę z zakresu rekomendowanych metod diagnostycznych służących do diagnostyki COVID-19. Materiały szkoleniowe zostały opracowane na podstawie aktualnych rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz najnowszych zaleceń obowiązujących w Polsce. W części teoretycznej kursu przedstawiono m.in. zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem patogennych dla człowieka koronawirusów. Część praktyczna zawiera wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego w przypadku podejrzenia infekcji wirusem SARS-CoV-2, warsztaty wideo z zakresu prawidłowego pobierania materiału z górnych dróg oddechowych do badań genetycznych oraz opracowanie ciekawych przypadków klinicznych.

W związku z bardzo szybkim postępem wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2 oraz zatwierdzeniem do obrotu pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 druga edycja kursu zawiera zaktualizowane i najświeższe informacje ze świata medycyny.

Kurs „Diagnostyka COVID-19” został przygotowany zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi dotyczącymi ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych. Partnerem naukowym Akademii EUROIMMUN jest Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Patronat honorowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Za ukończenie kursu przyznawanych jest 10 punktów edukacyjnych (punkty „twarde”). UWAGA! Ponowny udział w e-kursie nie jest podstawą do uzyskania punktów edukacyjnych.

Adres internetowy kursu: akademia.euroimmun.pl

Czas trwania: 22 lutego – 22 maja 2021 r.

Liczba przyznawanych punktów edukacyjnych: 10

Cena: 150 zł

Zapisując się na kurs, wspierasz Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Do tej pory kursanci Akademii EUROIMMUN przekazali na jej rzecz już blisko pół miliona złotych.

Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Kierownik Działu Informacji Naukowej, Product Manager ds. ANA, ANCA

514 892 443

m.kozlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów