Czego szukasz?

Filtrowanie

Druga, zaktualizowana edycja e-kursu: Diagnostyka COVID-19

23 lutego, 2021
Małgorzata Kozłowska
Druga edycja kursu Diagnostyka COVID-19

W pierwszej edycji e-kursu poświęconego diagnostyce COVID-19, która niedawno się zakończyła, wzięło udział blisko 1050 diagnostów laboratoryjnych oraz lekarzy. W związku z dużym zainteresowaniem oraz bardzo pozytywnym odzewem na temat wartości merytorycznej e-kursu Akademia EUROIMMUN uruchomiła drugą edycję tego szkolenia.

Kurs pt. „Diagnostyka COVID-19” obejmuje wiedzę z zakresu rekomendowanych metod diagnostycznych służących do diagnostyki COVID-19. Materiały szkoleniowe zostały opracowane na podstawie aktualnych rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz najnowszych zaleceń obowiązujących w Polsce. W części teoretycznej kursu przedstawiono m.in. zagadnienia związane z budową i funkcjonowaniem patogennych dla człowieka koronawirusów. Część praktyczna zawiera wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego w przypadku podejrzenia infekcji wirusem SARS-CoV-2, warsztaty wideo z zakresu prawidłowego pobierania materiału z górnych dróg oddechowych do badań genetycznych oraz opracowanie ciekawych przypadków klinicznych.

W związku z bardzo szybkim postępem wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2 oraz zatwierdzeniem do obrotu pierwszych szczepionek przeciwko COVID-19 druga edycja kursu zawiera zaktualizowane i najświeższe informacje ze świata medycyny.

Kurs „Diagnostyka COVID-19” został przygotowany zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi dotyczącymi ciągłego szkolenia diagnostów laboratoryjnych. Partnerem naukowym Akademii EUROIMMUN jest Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Patronat honorowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Za ukończenie kursu przyznawanych jest 10 punktów edukacyjnych (punkty „twarde”). UWAGA! Ponowny udział w e-kursie nie jest podstawą do uzyskania punktów edukacyjnych.

Adres internetowy kursu: akademia.euroimmun.pl

Czas trwania: 22 lutego – 22 maja 2021 r.

Liczba przyznawanych punktów edukacyjnych: 10

Cena: 150 zł

Zapisując się na kurs, wspierasz Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Do tej pory kursanci Akademii EUROIMMUN przekazali na jej rzecz już blisko pół miliona złotych.

Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Kierownik Działu Informacji Naukowej

514 892 443

m.kozlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów