Czego szukasz?

Filtrowanie

Quest Diagnostics oznacza przeciwciała anty-SARS-CoV-2 testami EUROIMMUN

27 kwietnia, 2020
Patryk Matuszek

21 kwietnia 2020 roku największa na świecie sieć laboratoriów diagnostycznych Quest Diagnostics rozpoczęła oznaczanie przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Dzięki nowej usłudze Quest Diagnostics zapewnia teraz ośrodkom opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych dostęp do badania przeciwciał w zakażeniach SARS-CoV-2, co stanowi uzupełnienie ich oferty, w skład której wchodzą również testy molekularne wykrywające materiał genetyczny nowego koronawirusa.

Jak podaje Quest Diagnostics na swojej stronie internetowej, przeciwciała wytworzone przez układ immunologiczny człowieka mogą potencjalnie stanowić ochronę przed kolejną infekcją w przyszłości. Według Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) badania serologiczne mogą wskazywać, że „dana osoba była narażona na wirusa i wytworzyła przeciwko niemu przeciwciała, a to z kolei może oznaczać, że jest ona przynajmniej w pewnym stopniu odporna na koronawirusa”.

Badania serologiczne prowadzone w laboratoriach Quest Diagnostics wykonywane będą za pomocą testów Anty-SARS-CoV-2 ELISA firmy EUROIMMUN, które zostały poddane niezależnym wewnętrznym badaniom walidacyjnym w Quest Diagnostics.

Testy EUROIMMUN są sprzedawane na terenie Stanów Zjednoczonych zgodnie z zasadami FDA dotyczącymi testów diagnostycznych w kierunku COVID-2019. Wyniki badań serologicznych należy interpretować w powiązaniu z innymi czynnikami, takimi jak objawy kliniczne i historia pacjenta.

„Jak wskazała FDA, testy na obecność przeciwciał mogą pomóc pracownikom służby zdrowia w identyfikacji osób, które były narażone na COVID-19 i rozwinęły odpowiedź immunologiczną” – powiedział Jay G. Wohlgemuth, starszy wiceprezes i dyrektor medyczny Quest Diagnostics. „Ponadto FDA wskazała, że testy serologiczne mogą pomóc w identyfikacji dawców tzw. plazmy rekonwalescencyjnej, która może być stosowana do ewentualnego leczenia osób poważnie chorych na COVID-19”.

Quest Diagnostics spodziewa się zwiększyć liczbę wykonywanych badań w nadchodzących tygodniach. Wydajność laboratorium ma wzrosnąć z około 70 000 testów dziennie do końca tego tygodnia do około 150 000 testów dziennie na początku maja.

Opracowano na podstawie: https://newsroom.questdiagnostics.com/2020-04-21-Quest-Diagnostics-Begins-to-Perform-COVID-19-Antibody-Testing

Matuszek

Patryk Matuszek

Ekspert ds. Szkoleń i Wystąpień Publicznych, Senior Product Manager ds. Boreliozy

503 026 072

p.matuszek@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów