Czego szukasz?

Filtrowanie

COVID-19 – wspieramy biały personel [badanie epidemiologiczne pracowników szpitali]

09 kwietnia, 2020
EUROIMMUN Polska

Personel medyczny każdego dnia naraża się na zakażenie SARS-CoV-2. Doceniając jego zaangażowanie oraz poświęcenie w walce z nowym koronawirusem, firma EUROIMMUN Polska przekazała bezpłatne zestawy testów ELISA do wykrywania przeciwciał klasy IgG przeciwko SARS-CoV-2 do kilkunastu placówek wykonujących diagnostykę w kierunku COVID-19 w celu przebadania ich pracowników.

Wsparcie członków personelu medycznego w tym trudnym dla wszystkich czasie jest wyrazem naszej solidarności z nimi i wdzięczności dla wszystkich walczących z pandemią na pierwszej linii frontu.

Nasza propozycja została pozytywnie przyjęta przez wiele szpitali. W związku z tak dużym odzewem zrodził się pomysł przeanalizowania otrzymanych wyników. Dzięki badaniu personelu szpitali w kierunku przeciwciał klasy IgG przeciwko SARS-CoV-2 możemy uzyskać cenne dane epidemiologiczne. Są one tym ważniejsze, że wciąż niewiele wiemy o przebiegu zakażenia i odpowiedzi immunologicznej rozwijającej się na skutek kontaktu z SARS-CoV-2.

Patronat naukowy nad projektem objął Pan Profesor Leszek Szenborn – Kierownik Katedry Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu.

Cele projektu to:

  • Uzyskanie danych epidemiologicznych – prewalencji przeciwciał klasy IgG przeciwko SARS-CoV-2 u pracowników szpitali, w których hospitalizowani są pacjenci z COVID-19 w Polsce (najbardziej narażona grupa osób).
  • Ocena liczby przypadków i przebiegu zakażenia SARS-CoV-2 (objawowo, skąpo objawowo, bezobjawowo) wśród pracowników ochrony zdrowia.
  • Próba zbadania przebiegu odpowiedzi immunologicznej w czasie: ocena kinetyki powstawania specyficznych przeciwciał klasy IgG oraz poziomu tych przeciwciał po kontakcie z SARS-CoV-2.
  • Prospektywnie: ocena funkcji ochronnej przeciwciał (o ile będzie możliwość przeprowadzenia ankiety i badań powtórnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katalog produktów