Czego szukasz?

Filtrowanie

Anty-CCD Absorbent


Znaczenie kliniczne

Przeciwciała przeciwko strukturom węglowodanowym nazywane są anty-CCD i charakteryzują się bardzo dużą reaktywnością krzyżową. Wykrywa się je u około 25% pacjentów z alergią, jak również u osób niecierpiących na alergię. Mają jednak ograniczone znaczenie kliniczne, ponieważ nie są zdolne do inicjacji reakcji alergicznej (np. uwolnienia histaminy). Przeciwciała anty-CCD stanowią problem w diagnostyce alergologicznej, ponieważ mogą wpływać na wynik testów:

  • wynik fałszywie dodatni – kiedy pacjent nie jest uczulony na alergen
  • zawyżony wynik dodatni – kiedy pacjent jest uczulony na alergen

Diagnostyka

Anty-CCD Absorbent to dodatkowy odczynnik przeznaczony do inkubacji, który eliminuje przeciwciała anty-CCD w klasie IgE z surowicy pacjenta, co zwiększa swoistość wyników testu EUROLINE, jeśli te przeciwciała są obecne w próbce.

Absorbent anty-CCD jest przydatny, jeśli próbka pacjenta wyraźnie zawiera przeciwciała w klasie IgE przeciwko strukturom CCD. Wskazuje na to dodatni prążek CCD w inkubowanym profilu EUROLINE. Próbka pacjenta jest inkubowana z absorbentem anty-CCD przez 60 minut w temperaturze pokojowej zgodnie z instrukcją dostarczoną z odczynnikiem. Próbka może być następnie użyta bezpośrednio w inkubacji z odpowiednim profilem EUROLINE.

Małgorzata Kozłowska

Małgorzata Kozłowska

Kierownik Działu Informacji Naukowej

514 892 443

m.kozlowska@euroimmun.pl

Więcej informacji uzyskają Państwo, kontaktując się z naszym Działem Informacji Naukowej

    Katalog produktów