Czego szukasz?

Filtrowanie

Diagnostyka serologiczna COVID-19 (#2): Jak zoptymalizować diagnostykę SARS-CoV-2?

04 czerwca, 2020
Barbara Pawłowska

Testy ELISA od lat stosowane są jako wiarygodne narzędzie diagnostyczne do wykrywania przeciwciał w wielu chorobach zakaźnych. Każdy zestaw testowy EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA zawiera płytkę mikrotitracyjną z odłamywanymi studzienkami reakcyjnymi. Umieszczony na dnie studzienki antygen (wysokospecyficzne, rekombinowane białko strukturalne S1 SARS-CoV-2) jest inkubowany z rozcieńczonymi próbkami (surowicą lub osoczem) pacjentów. Jeżeli w badanym materiale są obecne specyficzne przeciwciała, dochodzi do powstania kompleksu antygen–przeciwciało, a następnie związane przeciwciała wykrywa się w drugim etapie inkubacji z przeciwciałami antyludzkimi znakowanymi enzymem (koniugat enzymatyczny), który katalizuje barwną reakcję z roztworem substratu. Intensywność barwy jest proporcjonalna do stężenia przeciwciał w surowicy.

Kompletny zestaw testowy

Zestaw testowy EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA (IgA, IgG) zawiera wszystkie odczynniki wraz z kalibratorem cut-off oraz kontrolą negatywną i pozytywną. Zawarte w zestawie surowice kontrolne pozwalają na weryfikację przebiegu procesu inkubacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów i bez konieczności samodzielnego przygotowywania materiałów kontrolnych.

Długi termin ważności testów

Po otwarciu testu płytka reakcyjna opłaszczona antygenem jest trwała 4 miesiące, a pozostałe reagenty są stabilne do wskazanej na opakowaniu daty ważności (6 miesięcy), jeśli są przechowywane w temperaturze od +2°C do +8°C. Dzięki długiemu terminowi ważności oraz możliwości optymalnego wykorzystania płytki mikrotitracyjnej z oddzielnie odłamywanymi studzienkami ryzyko strat związanych z niewykorzystaniem odczynników jest minimalne nawet w małym laboratorium medycznym.

Automatyzacja – powszechnie dostępne w polskich laboratoriach urządzenia

Niewątpliwą zaletą testów firmy EUROIMMUN jest możliwość automatyzacji badań dostosowanej do potrzeb laboratorium: małe laboratoria mogą stosować czytnik do mikropłytek i wykonywać inkubację manualną bądź wykorzystywać automaty do inkubacji 16–32 próbek (ELISIA). Manualna procedura inkubacji testów ELISA jest prosta i intuicyjna, a badanie jest łatwe do wdrożenia. Większe laboratoria mają do dyspozycji urządzenia ANALYZER I-2P (1–3 mikropłytki), ANALYZER I (1–4 mikropłytki) lub EUROLabWorkstation (15 mikropłytek).

Zalety wykorzystania urządzeń EUROIMMUN w diagnostyce SARS-CoV-2:

 • urządzenia dedykowane do laboratoriów różnej wielkości
 • pełna automatyzacja testów EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA: obsługa aparatu ograniczona do minimum
 • komfort i bezpieczeństwo pracy: eliminacja błędu ludzkiego
 • oszczędność odczynników: system optymalizuje wykorzystanie materiałów zużywalnych i reagentów
 • niezawodny serwis: serwisanci z długoletnim stażem dostępni w całej Polsce
Barbara Pawłowska

Barbara Pawłowska

Zastępca Kierownika Działu Informacji Naukowej, Kierownik ds. Szkoleń On-line

71 75 66 045

b.pawlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Katalog produktów