Czego szukasz?

Filtrowanie

Jak uniknąć groźnych infekcji podczas egzotycznej wyprawy? Odcinek 1: Singapur

24 kwietnia, 2017
Katarzyna Buska-Mach
Singapur

Przygotowania do wyjazdu

Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień. Ale ze względu na stosunkowo wysokie koszty opieki medycznej warto rozważyć zaszczepienie się przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, wściekliźnie, durowi brzusznemu czy wirusowemu zapaleniu wątroby (typu A i B).

W podróży

Jadąc do Singapuru, należy zabrać z sobą: leki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki dezynfekcyjne do odkażania skóry i wody, środki opatrunkowe i oczywiście kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Ze względu na stałe zagrożenie wirusem dengi, wywoływanym ukąszeniami komarów, niezbędne będą repelenty.

Denga – co powinno Cię zaniepokoić?

Infekcja wirusem dengi początkowo przypomina grypę. Objawia się gorączką, dreszczami, silnymi bólami głowy, mięśni i stawów, zauważalnie niższym tętnem oraz metalicznym posmakiem w ustach. W drugim stadium pojawiają się objawy podobne do obserwowanych w zakażeniach wirusem odry: wysypka i powiększenie węzłów chłonnych. U ok. 1% pacjentów mogą pojawić się komplikacje prowadzące do gorączki krwotocznej czy zespołu wstrząsu dengi.

Pamiętaj! Denga jest jedną z najczęściej występujących i najszybciej rozprzestrzeniających się infekcji wirusowych u ludzi, a większość pierwotnych infekcji przebiega bezobjawowo, dlatego tym bardziej zrób badanie po powrocie do domu!

Buska

Katarzyna Buska-Mach

Kierownik Działu Promocji Produktów i Szkoleń Stacjonarnych, Senior Product Manager ds. Neurologii i TORCH 10

731 810 399

k.buska-mach@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów