Czego szukasz?

Filtrowanie

Światowe Forum Medycyny – targi MEDICA 2019 w Düsseldorfie

05 grudnia, 2019
Michał Podkalicki

W dniach 18–21 listopada wzięliśmy udział w targach medycznych MEDICA w Düsseldorfie. Są to największe targi sektora medycznego na świecie. W tym roku przyciągnęły rekordową liczbę wystawców – prawie 5800 firm z 70 krajów, jak również odwiedzających – w ciągu 4 dni przez targi przewinęło się prawie 112 tys. uczestników ze 170 krajów.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat specyfika funkcjonowania medycznych laboratoriów diagnostycznych bardzo się zmieniła. Stale rosnąca liczba badań laboratoryjnych, coraz większy nacisk na ich standaryzację, wysoką jakość oraz minimalny czas niezbędny na wydanie wyniku sprawiają, że priorytetem jest obecnie automatyzacja analiz.

Z tego względu na firmowym stoisku EUROIMMUN AG zostały zaprezentowane rozwiązania technologiczne wychodzące naprzeciw oczekiwaniom diagnostów laboratoryjnych. Uczestnicy targów odwiedzający nasze stoisko mogli zobaczyć i ocenić pracę nowoczesnych urządzeń:

 • EUROLabWorkstation – zautomatyzowane stacje robocze do testów ELISA i IIFT umożliwiające analizę do 200 oznaczeń na godzinę. Urządzenia przeznaczone są do największych i najbardziej wymagających laboratoriów, które wykonują bardzo dużą liczbę badań dziennie.
 • EUROPattern 1.5 Microscope – w pełni zautomatyzowany mikroskop immunofluorescencyjny umożliwiający ocenę typów świeceń testów IIFT EUROIMMUN (ANA, ANCA, Crithidia, system EUROPLUS oraz testy wykorzystujące komórki transfekowane). EUROPattern umożliwia ocenę do 200 pól reakcyjnych w ciągu godziny, rozróżnia również mieszane typy świeceń.
 • EUROPattern Microscope Live – automatyczny mikroskop do archiwizacji zdjęć testów IIFT EUROIMMUN. Zastosowana technologia umożliwia wykonanie jednego zdjęcia w czasie krótszym niż 2 sekundy.
 • EUROBlotOne – automat do inkubacji i oceny testów autoimmunologicznych, zakaźnych i alergologicznych EUROIMMUN.
 • EUROArrayScanner – urządzenie do odczytu i oceny molekularnych testów EUROIMMUN EUROArray.
 • RA Analyzer 10 – urządzenie typu random-access wykorzystujące metodę chemiluminescencji.
 • Chemagic Prepito – niewielkie urządzenie do izolacji DNA/RNA,
 • PreNat II – automat do wydajnej ekstrakcji kwasów nukleinowych i przygotowania reakcji PCR,
 • QSight – spektrofotometr.

Z zaprezentowanych nowości w dziedzinie testów diagnostycznych na uwagę zasługują test ELISA Aspergillus do wykrywania antygenu galaktomannowego przy podejrzeniu inwazyjnej aspergilozy oraz genetyczny test EUROArray Dermatomykozy do wykrywania materiału genetycznego 23 gatunków dermatofitów oraz 6 gatunków drożdżaków/pleśni z próbek skóry, paznokci, włosów czy hodowli mykologicznych. Ponadto uczestnicy targów mogli się zapoznać ze stale rosnącym portfolio testów autoimmunologicznych, zakaźnych i alergologicznych firmy EUROIMMUN.

MEDICA to nie tylko jedno z najważniejszych wydarzeń w branży medycznej, to również miejsce, w którym można poznać najnowsze trendy, nawiązać współpracę z innymi firmami czy wymienić się doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami i przedstawicielami firm medycznych.

Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas targów MEDICA 2019.

Podkalicki

Michał Podkalicki

Kierownik ds. Optymalizacji Sprzedaży i Analiz Biznesowych, Senior Product Manager ds. Alergologii

536 011 477

m.podkalicki@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Katalog produktów