Czego szukasz?

Filtrowanie

EUROIMMUN – pionier w diagnostyce chorób neurologicznych o podłożu autoimmunizacyjnym

11 czerwca, 2024
Barbara Pawłowska
together at the pulse of neurology (logo)

Diagnostyka chorób neurologicznych o podłożu autoimmunizacyjnym stanowi wyzwanie zarówno dla diagnostów laboratoryjnych, jak i dla lekarzy. Warto jednak podkreślić, że w ostatnich latach dokonano znaczących postępów w tej dziedzinie. Obecnie dostępne są już testy laboratoryjne umożliwiające identyfikację wielu przeciwciał antyneuralnych, a poszukiwanie nowych biomarkerów wciąż trwa. Pacjenci potrzebują czułych i wiarygodnych badań, dlatego firma EUROIMMUN, jako lider w dziedzinie diagnostyki chorób autoimmunizacyjnych, nieustannie rozwija zaawansowane metody badawcze, wspierające proces rozpoznawania rzadkich chorób neurologicznych.

Od 2012 r. EUROIMMUN realizuje projekt badawczy UFO (ang. Unknown Fluorescent Object), który zainicjował poszukiwania zupełnie nieznanych biomarkerów neuroimmunologicznych. Projekt ten przyczynił się do wielu publikacji naukowych oraz współpracy z wybitnymi ekspertami. Dzięki niemu odkryto liczne antygeny, które poszerzają zakres diagnostyczny chorób neurologicznych o podłożu autoimmunizacyjnym. W rezultacie testy przeznaczone do diagnostyki tych schorzeń stają się coraz lepiej dostępne, co znacząco poprawia trafność ustalanych rozpoznań.

W portfolio EUROIMMUN dostępnych jest już ponad 30 testów typu CBA (ang. cell-based assay), co czyni naszą firmę pionierem w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej chorób neurologicznych o podłożu autoimmunizacyjnym. EUROIMMUN nie tylko produkuje szeroką gamę systemów testowych, ale również dostarcza analizatory, nowoczesne mikroskopy i oprogramowanie do laboratoriów medycznych. Przykładem jest system EUROPattern Microscope Live, wyposażony w sztuczną inteligencję, który został stworzony m.in. z myślą o diagnostyce rzadkich chorób neurologicznych.

Nieustannie dążymy do doskonalenia naszych produktów i usług. Prowadzimy intensywne szkolenia teoretyczne i praktyczne, zarówno on-line, jak i w naszym laboratorium szkoleniowym we Wrocławiu, wspierając klientów w interpretacji wyników testów opartych na metodach immunofluorescencji pośredniej, ELISA, immunoblot czy ChLIA. Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z pełną ofertą firmy EUROIMMUN, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą medycznym. Z przyjemnością zapewnimy wsparcie przy implementacji rozwiązań diagnostycznych.

Janik

Marta Janik

Kierownik Regionu (woj. dolnośląskie, śląskie, opolskie)

508 399 744

m.janik@euroimmun.pl

Ratajczak

Magdalena Ratajczak

Kierownik Regionu (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie)

510 171 461

m.ratajczak@euroimmun.pl

Walerych

Małgorzata Walerych

Kierownik Regionu (woj. lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie)

509 836 090

m.walerych@euroimmun.pl

Krzemien

Paweł Krzemień

Kierownik Regionu (woj. świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie)

509 657 480

p.krzemien@euroimmun.pl

Łaszyn

Marek Łaszyn

Kierownik Regionu (woj. warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie)

501 411 235

m.laszyn@euroimmun.pl

Miłosz

Mateusz Miłosz

Kierownik Regionu (woj. łódzkie, mazowieckie)

501 411 390

m.milosz@euroimmun.pl

Barbara Pawłowska

Barbara Pawłowska

Zastępca Kierownika Działu Informacji Naukowej, Kierownik ds. Szkoleń On-line

71 75 66 045

b.pawlowska@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów