Czego szukasz?

Filtrowanie

Postępy w neuroimmunologii – spotkajmy się w Poznaniu!

08 kwietnia, 2019
Katarzyna Buska-Mach

W imieniu Zakładu Neuroimmunologii Klinicznej Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu serdecznie zapraszamy na VI Międzynarodową Konferencję „Advances in Clinical Neuroimmunology”, która odbędzie się 14–15 czerwca 2019 w Hotelu Mercure w Poznaniu.

Tematyka konferencji „Advances in Clinical Neuroimmunology”

W gronie zaproszonych wykładowców znaleźli się międzynarodowi eksperci, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie patologii, diagnostyki i terapii zaburzeń neuroimmunologicznych. Krótkie sesje komunikacyjne będą okazją do zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań. Tematyka konferencji obejmuje:

 • postępy w diagnostyce i leczeniu stwardnienia rozsianego
 • autoimmunologiczne zapalenie mózgu
 • spektrum zaburzeń neuromyelitis optica (NMOSD)
 • myasthenia gravis
 • neuropatie autoimmunologiczne
 • autoimmunologiczne zaburzenia ruchowe
 • układowe zaburzenia autoimmunologiczne z objawami neurologicznymi

Organizatorzy konferencji

Organizatorem konferencji jest Zakład Neuroimmunologii Klinicznej Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Kierownik Naukowy konferencji, Profesor dr hab. med. Jacek Losy, tak zachęca do wzięcia udział w tym wydarzeniu:

„Główną zaletą tych konferencji jest ich wysoka jakość naukowa, unikanie równoległych sesji naukowych, wystarczająco zaplanowany czas na dyskusję, a przede wszystkim specjalistyczna tematyka – neuroimmunologia, która jest bardzo szybko rozwijającą się dziedziną”.

Profesor dr hab. med. Jacek Losy to międzynarodowy autorytet w dziedzinie neurologii, laureat prestiżowego stypendium im. Jacqueline du Pré przyznanego przez Międzynarodową Federację Towarzystw Stwardnienia Rozsianego i autor ponad 100 publikacji naukowych. W zakres specjalizacji Profesora wchodzi między innymi: leczenie stwardnienia rozsianego, padaczki, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera i wielu innych chorób układu nerwowego. Na co dzień kieruje on Zakładem Neuroimmunologii Klinicznej Katedry Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zajmuje się nauczaniem, a także organizacją cieszących się ogromnym zainteresowaniem konferencji naukowo-szkoleniowych o charakterze międzynarodowym. 

Wykład „Autoimmunologiczne zaburzenia neurologiczne – biomarkery i narzędzia diagnostyczne”

Podczas konferencji wykład pt. „Autoimmune Neurological Disorders – Biomarkers and Diagnostic Tools” wygłosi Doktor Dominik Jaeger. Od 2015 r. pracuje on w EUROIMMUN AG na stanowisku Product Managera ds. Chorób Autoimmunizacyjnych. Specjalizuje się w schorzeniach dotyczących układu nerwowego, pokarmowego oraz chorobach wątroby o podłożu autoimmunizacyjnym.

W 2008 r. ukończył studia z zakresu nauk biologicznych na Christian Albrechts University w Kiel (Niemcy), broniąc pracy z zakresu mikrobiologii, biologii komórkowej i wirusologii molekularnej pt. „Identification of small non-coding RNAs in the methanogenic archaeon Methanosarcina mazei Goe1”. Swoją edukację kontynuował na uczelni w Kiel oraz na Ohio State University w Columbusie (USA). Efektem jego prac badawczych była dysertacja doktorska pt. „The role of small non-coding RNAs in the nitrogen- and general stress response in the methanogenic archaeon Methanosarcina mazei Goe1”. Dr Jaeger został nagrodzony przez Niemiecką Wspólnotę Badawczą (German Research Foundation) – w 2012 r. otrzymał stypendium DFG Postdoctoral Fellowship oraz grant DFG Start-Up Ramp for Young Investigators. Serdecznie zapraszamy na wykład, który będzie również transmitowany na naszym profilu facebookowym 15 czerwca.

Buska

Katarzyna Buska-Mach

Kierownik Działu Promocji Produktów i Szkoleń Stacjonarnych, Senior Product Manager ds. Neurologii i TORCH 10

731 810 399

k.buska-mach@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Katalog produktów