Czego szukasz?

Filtrowanie

Światowe diagnostyczne ośrodki referencyjne zaufały EUROIMMUN

11 sierpnia, 2020
Katarzyna Buska-Mach
Swiatowe diagnostyczne osrodki pracuja z EUROIMMUN

Badania przeciwciał w COVID-19 to nie tylko pomocnicze badania komercyjne, ale również badania populacyjne. Ostatnio przedstawialiśmy Państwu szereg największych amerykańskich firm diagnostycznych, które do badań serologicznych w COVID-19 wykorzystują testy EUROIMMUN.

Tym razem przygotowaliśmy zestawienie renomowanych ośrodków, które w trakcie projektów naukowych i badań prewalencji przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w populacji również wykorzystują testy EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA. Takie szeroko zakrojone badania, wykonywane na bardzo dużej liczbie próbek, nie tylko umożliwiają ocenę sposobu rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie czy czasu utrzymywania się przeciwciał po przejściu infekcji SARS-CoV-2. To również doskonały sposób sprawdzenia specyficzności testu w warunkach klinicznych.

Public Health England

Public Health England (PHE) to agencja wykonawcza Ministerstwa Zdrowia Wielkiej Brytanii. Od początku pandemii COVID-19 PHE publikuje raporty dotyczące rozprzestrzeniania się zakażenia SARS-CoV-2 na terenie Wielkiej Brytanii. Jednym z nowych elementów tych raportów są dane dotyczące wyników badań serologicznych pacjentów z różnych regionów kraju. Materiał pochodzi m.in. od (potencjalnie) zdrowych dawców krwi i jest dostarczany przez NHS Blood and Transplant (NHS BT). Co tydzień badane są próbki z różnych regionów geograficznych Wielkiej Brytanii – około 1000 na każdy region. Materiał ten jest obecnie badany za pomocą testu EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA (IgG).

Badanie ma na celu ustalenie odsetka populacji z wykrywalnymi przeciwciałami przeciwko nowemu koronawirusowi (IgG) do monitorowania prewalencji przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w populacji brytyjskiej.

Pełną treść raportu można przeczytać tutaj.

University Clinical Centre Hamburg Eppendorf

Profesor Lohse i jego zespół z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Hamburg Eppendorf przeanalizowali ponad 1100 próbek krwi pobranych od pracowników centrum. Badania przeprowadzono za pomocą testu EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA (IgG). Na konferencji prasowej w dniu 22 kwietnia 2020 roku prof. Lohse poinformował o wynikach projektu i streścił działanie testu następująco: „Badanie wydaje się być specyficzne, nawet bardzo specyficzne”.

Pełny zapis wypowiedzi podczas konferencji prasowej można obejrzeć tutaj.

University Clinic Bonn

Okręg Heinsberg w Nadrenii Północnej-Westfalii był centralnym ogniskiem koronawirusa SARS-CoV-2 w Niemczech. Po zabawie karnawałowej nastąpiło tu masowe rozprzestrzenienie się tego patogenu. W ramach tzw. badania Heinsberg zespół badawczy kierowany przez prof. Hendrika Streecka i prof. Gunthera Hartmanna z Uniwersytetu w Bonn przeprowadził badania mieszkańców wsi Gangelt. Ponad 900 osób przebadano pod kątem zakażenia SARS-CoV-2, m.in. za pomocą testu EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA. Badanie potwierdziło wysoką specyficzność testu EUROIMMUN ELISA i wykazało bardzo dobrą korelację z testem neutralizacji.

Pełna treść wyników badań jest dostępna do pobrania tutaj.

Indyjska Rada Badań Medycznych

4 czerwca Indyjska Rada Badań Medycznych (ICMR, Indian Council of Medical Research), jedna z najważniejszych instytucji medycznych w Indiach i centralna instytucja do walki z pandemią COVID-19, zadeklarowała walidację trzech systemów testowych do wykrywania przeciwciał IgG przeciwko SARS-CoV-2, m.in. EUROIMMUN Anty-SARS-CoV-2 ELISA (IgG). ICRM zatwierdziła testy EUROIMMUN do badań prewalencji przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w populacjach zagrożonych w Indiach.

Więcej o badaniach serologicznych w ICRM przeczytasz tutaj.

Buska

Katarzyna Buska-Mach

Kierownik Działu Promocji Produktów i Szkoleń Stacjonarnych, Senior Product Manager ds. Neurologii i TORCH 10

731 810 399

k.buska-mach@euroimmun.pl

Masz pytanie dotyczące tego tematu? 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Katalog produktów