Czego szukasz?

Filtrowanie

W Akademii EUROIMMUN powraca kurs o neuroimmunologii!

19 lutego, 2024
EUROIMMUN Polska
Diagnostyka laboratoryjna przeciwciał antyneuronalnych

W lutym, a dokładnie 22.02.2024 r., obchodzimy Światowy Dzień Zapalenia Mózgu. Ma on na celu zwiększenie świadomości na temat tej poważnej choroby oraz promowanie działań edukacyjnych, które przeznaczone są zarówno dla pacjentów, jak i medyków. W związku z tym Akademia EUROIMMUN ponownie uruchomiła kurs on-line pt. „Diagnostyka laboratoryjna przeciwciał antyneuronalnych”, który stanowi kompendium wiedzy z neuroimmunologii i obejmuje m.in. obszerny moduł dotyczący autoimmunologicznych zapaleń mózgu (AZM). To świetna wiadomość dla wszystkich diagnostów, techników laboratoryjnych i lekarzy, którzy cenią sobie dostęp do wartościowych treści oraz naukę w dogodnym czasie i miejscu.

Udział w tym szkoleniu to doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu neuroimmunologii i zdobyć praktyczne umiejętności doboru metod badania oraz interpretacji wyników testów w kierunku przeciwciał antyneuronalnych. Ponadto w kursie w przystępny sposób podsumowano najnowsze kryteria rozpoznania i algorytmy diagnostyczne m.in. neurologicznych zespołów paranowotworowych (NZP) czy właśnie AZM. Ciekawą część stanowi również lekcja poświęcona interesującym przypadkom klinicznym, które przygotowali wybitni eksperci (m.in. prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku).

Patronat naukowy: prof. dr hab. n. med. Konrad Rejdak – Prezes Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jednostka szkoląca: Uniwersytet Medyczny w Łodzi (jednostka akredytowana przez Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego)

Adres internetowy kursu: akademia.euroimmun.pl

Czas trwania: 19 lutego – 19 maja 2024

Liczba przyznawanych punktów edukacyjnych: 15

Każdy uczestnik kursu wspiera Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”

Zapraszamy do udziału w kursie „Diagnostyka laboratoryjna przeciwciał antyneuronalnych”, który stanowi doskonałą okazję do podniesienia swoich kwalifikacji z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Wierzymy, że wiedza na temat przeciwciał antyneuronalnych może być kluczowa dla szybkiej i trafnej diagnozy, która znacząco wpływa na szanse pacjentów na skuteczne leczenie zaburzeń neurologicznych.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do naszej rozwijającej się społeczności profesjonalistów medycznych – Akademii EUROIMMUN zaufało już ponad 5600 medyków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katalog produktów